چاپ        ارسال به دوست

بهره برداری بهينه از پهنای باند اینترنت تخصيص يافته به كاربران

اطلاعیه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران:

قابل توجه كليه كاربران اینترنت دانشگاه

جهت بهره برداري بهينه از پهناي باند تخصيص يافته به كاربران رعايت موارد ذيل توسط كاربران الزامي است :

1- براساس مصوبات شوراي فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران به منظور استفاده بهينه از پهناي باند اينترنت ترافيك تخصيص يافته به كليه كاربران از تاريخ 95/7/10 از روزانه به هفتگي تغيير يافت.

2- كاربران محترم جهت دريافت فايل ارتباط با اينترنت و مشاهده راهنماي استفاده از خدمات برخط مي توانند به وبگاه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران به آدرس: itc.umz.ac.irhttp:// مراجعه نمايند.

3- استفاده از شبكه دانشگاه صرفا جهت انجام امور آموزشي، پژوهشي و اداري و امور مرتبط با وظايف قانوني دانشگاه مجاز است و هرگونه سوء استفاده از منابع شبكه برطبق قوانين جاري كشور موجب قطع اتصال و پيگيري قضايي خواهد شد.

4- تاكيد مي گردد كه كاربران جهت استفاده از سامانه هاي دانشگاه مانند سامانه هاي آموزشي، مكاتبات اداري، مالي، اي ميل، دانشجوئي و راهبران پورتال دانشگاه و ... اتصال خود را از اينترنت قطع نمايند. بديهي است در صورت استفاده از اتصال براي موارد ذكر شده تمامي ترافيك استفاده شده از سهميه كاربر استفاده شده است.

5- برخي از نرم افزارهاي پر كاربرد از طريق شبكه داخلي و آدرس: ftp://ftp.umz.ac.ir بدون استفاده از اتصال اينترنت قابل دريافت هستند. درصورت نياز به دريافت فايلهاي با حجم بالا و مرتبط با مسائل آموزشي و يا پژوهشي اساتيد محترم مي توانند با ارسال يك اي ميل به آدرس: software_request@umz.ac.ir و درج نام و نام خانوادگي و ضرورت دريافت فايل و آدرس دريافت فايل مورد نظر تا حداكثر 48 ساعت بعد نتيجه را دريافت نمايند.

6- مسئوليت استفاده از اتصال اينترنت برعهده هر كاربر است. لذا از دراختيار قرار دادن اطلاعات كاربري خود به ديگران خودداري شود ، درغير اينصورت موجب قطع اتصال خواهد شد.

7- با توجه به موارد بالا افزايش حجم ترافيك اختصاص يافته به كاربران به جز در موارد خاص و طي مراحل قانوني امكان پذير نخواهد بود.

8- توصيه مي گردد كه كاربران محترم جهت دريافت به روزرساني هاي سيستم عامل ويندوز (نگارشهاي مختلف) و آنتي ويروس نود 32 با استفاده از راهنماي درج شده در وبگاه مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران itc.umz.ac.irhttp:// از منابع شبكه داخلي استفاده نمايند. در غيراينصورت دريافت به روزرساني هاي مذكور از حجم ترافيك تخصيص يافته استفاده می شود.

مركز فناوري اطلاعات دانشگاه مازندران١٠:٠٣ - 1395/07/25    /    شماره : ١٠٩٢٠    /    تعداد نمایش : ١٤٢١خروج