چاپ        ارسال به دوست

بر اساس اعلام دانشگاه استنفورد

4 عضو هیات علمی دانشکده علوم پابه دانشگاه مازندران در فهرست 2 درصد برتر دانشمندان جهان

بر اساس اعلام دانشگاه استنفورد:

4 عضو هیات علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مازندران در فهرست 2 درصد برتر دانشمندان جهان

در پژوهشی که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد و با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده از پایگاه اطلاعاتی اسکوپوس انجام و در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ به چاپ رسیده است، فهرست ۱۰۰ هزار دانشمند پر استناد در تمامی رشته‌ها و نیز 2 درصد برتر حوزه‌های علمی شناسایی و معرفی شدند. در این پژوهش، دانشمندان در ۵ حوزه موضوعی اصلی، ۲۲ حوزه موضوعی فرعی و ۱۷۶ رشته طبقه‌بندی شده­اند‌، اظهار داشت: شرط ورود پژوهشگران به فرآیند رتبه‌بندی انتشار حداقل ۵ مقاله بوده است و در مجموع تقریباً ۸ میلیون دانشمند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته‌اند. در این پژوهش یک شاخص ترکیبی (Composite Score)  پیشنهاد و با دو رویکرد مختلف بر مبنای استنادات به مقالات و شاخص هرش هر پژوهشگر محاسبه و اعلام شده است. حوزه موضوعی هر پژوهشگر، حوزه موضوعی در دسته‌بندی Science-Metrix است که پژوهشگر در آن بالاترین جایگاه را دارد. نتایج این پژوهش در مجله Plos Biology در مقاله‌ای با عنوان August 2021 data-update for “Updated science-wide author databases of standardized citation indicators"   منتشر شده است.

بر این اساس 4 عضو هیات علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مازندران به نام‌های دکتر کوروش نوذری، دکتر جعفر صادقی، دکتر علی بهاری و دکتر بهزاد اسلام پناه در لیست نهایی دانشمندان دو درصد برتر قرار گرفتند.

منبع

Baas, Jeroen; Boyack, Kevin; Ioannidis, John P.A. (2021), "August 2021 data-update for "Updated science-wide author databases of standardized citation indicators", Mendeley Data, V3, DOI: https://doi.org/10.17632/btchxktzyw.2
١٠:٢٠ - 1400/08/10    /    شماره : ٣١٥٩٤    /    تعداد نمایش : ١٩٢خروج